Ubezpieczenie majątku

Ubezpieczenie majątku jest ważnym fragmentem całego portfolio ochrony ubezpieczeniowej. Chroni części składowe Twojego biznesu przed zewnętrznymi zdarzeniami takim jak ogień, huragan, kradzież, zniszczenie. Ubezpieczenie majątku pozwoli Twojej organizacji przetrwać i pokryć straty bez względu czy straciłeś budynki, pojazd, środki obrotowe, maszyny także zysk.

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości na Tobie będzie spoczywał ciężar  dużych inwestycj związanych ze zniszczeniem i uszkodzeniem w budynkach wyniku katastrofy co może doprowadzić Twój biznes do bankructwa.

A nawet jeżeli wynajmujesz pomieszczenia pożar lub przepięcie może uszkodzić Twój sprzęt, którego odtworzenie może być kosztowne i przekraczać Twoje chwilowe możliwości finansowe.

Większość ubezpieczeń majątku oparta jest na specjalnej formule all risk, co oznacza, że pokryte są wszelkie zdarzenia, które nie zostały wyraźnie wyłączone w warunkach ogólnych i szczególnych umowy ubezpieczenia. Co oznacza, że ubezpieczenie obejmuje np. kradzież, huragan, powódź, wandalizm, uderzeni pioruna, przepięcia i wiele innych.

Ochrona jest tak skonstruowana, że umożliwia odtworzenie majątku ale koszt odtworzenia budynków i wyposażenia może znaczącą różnić się od obecnej wartości rynkowej. Dlatego bardzo ważne jest wzięcie tego pod uwagę.

Jest wiele czynników, które należy rozważyć podczas decyzji o zakupie ubezpieczenia takich jak lokalizacja, ile lat ma mienie co znajduję się w pobliży i wiele wiele innych.

GF Broker pomoże Twoje organizacji ustalić ile i jakiej ochrony potrzebujesz, żeby prawidłowo chronić Twój biznes.

Czy wiesz że...

  • Czy wiesz że...

    W roku 2020 w województwie łódzkim wybuchło 7164 pożarów z czego 35 to duże zdarzenia z wielomilionowymi stratami. W całej Polsce w 2020 roku było 128754 pożarów czyli 352 dziennie.

  • Cytat

    "Wszystko trzeba robić tak prosto, jak to tylko jest możliwe, ale nie prościej" Albert Enstein.

    "Ten który wie najwięcej, wie jak mało wie." Thomas Jefferson

    "Rozwój jest niemożliwy bez zmiany a ci, którzy nie potrafią zmienić swojego myślenia, nie potrafią zmienić niczego" - George Bernard Shaw